Jagody acai – nowość na polskim rynku kulinarnym

Jagody acai to całkowita nowość w Polsce. Moda na ich spożywanie przyszła do nas z USA. Czym się charakteryzują acai?. Czy są dziwnie podobne do pospolitych, krajowych jagód leśnych? Gdzie da się nabyć je w Polsce? Na wszystkie te pytania dostaniesz odpowiedzi w dalszej części tekstu.


acai
Owoce acai pojawiają się na palmach w samym centrum południowo amerykańskiej puszczy. W smaku, wg znawców, naśladuje normalną jagodę z dodatkiem czekolady. W Brazylii owoce acai są jadane od lat. Na globie moda na nie narodziła się dopiero obecnie, z pomocą badań, które nadały tym ciemnoniebieskim owocom cudowne wręcz cechy.

Jagoda acai na odchudzanie działa rewelacyjnie. Tą właściwość zawdzięcza głównie dużej zawartości nienasyconych tłuszczy,normujących nasycenie cholesterolu w organizmie. Co ciekawe, jagody acai zawierają ogromną ilość antyoksydantów, czyli substancji, które posiadają olbrzymie zbawcze działanie dla człowieka. Są odpowiedzialne między innymi za hamowanie rozrostu komórek rakowych! Poza tym południowoamerykańskie smakołyki aż wybuchają od witamin, minerałów i, co jest rzadkie w składzie owoców, również aminokwasów.

Rośliny te posiadają działanie pobudzające i regenerujące. Wspomagają odpoczynek, usuwają z organizmu niedobre toksyny, wspierają trawienie. Wzmacniają oczy, muskuły oraz system immunologiczny organizmu. Dalej wymieniać? Obniżają ciśnienie tętnicze, tą drogą skutecznie zażegnując niebezpieczeństwo zachorowań na serce. Usprawniają sprawność duchową i intelektualną.

Po poznaniu wykazu zalet brazylijskiego owocu, na pewno chcecie zadać pytanie: gdzie kupić jagody acai? W polskiej stronie kupić je w galeriach handlowych jest niełatwo. Dlatego zalecam znaleźć dystrybutora owoców przez internet. Jednak muszę was ostrzec. Sprzedaje wielu szulerów, oferujących zwykłe, polskie jagody jako jagody acai. Upewnijcie się, czy dostawca ma właściwe certyfikaty, które gwarantują prawdziwość pochodzenia jego produktów. Oryginalne jagody rosną wyłącznie w Ameryce Południowej.
2012/09/26, 11:14