Co to są jagody acai?

Jagody acai to kompletna nowość w Polsce. Moda na ich jedzenie przyszła do nas z Ameryki. Czym się cechują acai?. Czy są bardzo podobne do banalnych, krajowych jagód leśnych? Gdzie możesz nabyć je w naszej ojczyźnie? Na wszystkie te pytania dostaniesz odpowiedzi w poniższym tekście.

acai
Owoce acai pojawiają się na palmach w samym centrum amazońskiej dżungli. W smaku, zdaniem znawców, przywodzi na myśl normalną jagodę z odcieniem czekolady. W Ameryce Południowej owoce acai są spożywane od wieków. Na świecie moda na nie eksplodowała dopiero obecnie, za sprawą badań, które dodały tym ciemnoniebieskim owocom wspaniałe cechy.

Jagoda acai na odchudzanie nadaje się rewelacyjnie. Tą właściwość zawdzięcza przede wszystkim sporej zawartości dobrych tłuszczy,obniżających poziom cholesterolu we krwi. Co interesujące, jagody acai posiadają ogromną ilość antyoksydantów, czyli substancji, które mają wielce wspomagające działanie dla ciała. Odpowiadają między innymi za powstrzymywanie rozwoju komórek kancerogennych! Poza tym południowoamerykańskie owoce aż eksplodują od witamin, mikroelementów i, co jest niespotykane w przypadku owoców, również aminokwasów.

Jagódki te mają działanie energetyzujące i odbudowujące. Ulepszają odpoczynek, usuwają z organizmu szkodliwe toksyny, wspierają metabolizm. Wzmacniają wzrok, muskuły i układ odpornościowy ciała. Dalej wymieniać? Regulują ciśnienie tętnicze, tą drogą mocno oddalając szanse chorób kardiologicznych. Wspomagają kondycję duchową i intelektualną.

Po przeczytaniu tej listy zalet amerykańskiego owocu, na pewno chcecie zadać pytanie: gdzie kupić jagody acai? W polskiej stronie znaleźć je w supermarketach czy targach okazuje się bardzo trudno. Dlatego zalecam znaleźć dostawcę jagódek przez internet. Teraz muszę was przestrzec. Jest wielu szulerów, wpychających pospolite, polskie jagody jako jagody acai. Sprawdźcie, czy przedsiębiorca ma odpowiednie certyfikaty, które zapewniają kraj pochodzenia jego towaru. autentyczne jagody dojrzewają wyłącznie w Brazylii.
Na podstawie danych z: acaimania.pl
Admin: Krzysztof Nowak
2012/09/26, 11:14